listopad 28,2013

Betonowa podłoga

Beton kojarzy nam się z szarym (często brudnym) i zimnym materiałem, który na co dzień widujemy w drodze do pracy lub na zakupy. Dlaczego więc mielibyśmy przenosić go do własnego mieszkania? Przecież dom to nie podwórko - to miejsce, w którym powinno być ciepło i  czysto.

A jednak, beton coraz częściej wchodzi nam do domów... i bardzo dobrze! Ponieważ jest to materiał bardzo wytrzymały i idealnie nadaje się jako alternatywa dla płytek ceramicznych lub paneli drewnianych.

Betonowa podłoga jest bardzo wytrzymała, trwała, nie zatrzymuje wilgoci, a ponieważ nie ma fug, bardzo łatwo się ją czyści. Zabezpieczona warstwą żywicy jest również odporna na plamy z wina, kawy czy soku.

Wiele osób obawia się, że betonowa podłoga będzie zimna i nieprzyjemna w dotyku ... okazuje się jednak, że i tutaj nie ma większego problemu, ponieważ pod betonową podłogą można umieścić ogrzewanie podłogowe. Co w znaczny sposób wpływa na komfort przebywania w takim pomieszczeniu.

 

 

źródło: pinterest

 

Po jakimś czasie na podłodze mogą pojawić się pęknięcia. Jest to naturalny proces, na który wpływ, ma wiele czynników zewnętrznych np. praca budynku, albo złe podłoże. Na szczęście takie wady nie wpływają na jakość podłogi i bardzo łatwo je później naprawić, wypełniając luki żywicą w kolorze betonu. Niektórzy zostawiają je w takim stanie ponieważ podłoga wygląda wtedy nieco bardziej industrialnie.

Jeżeli zależy Wam na czasie, to musicie również wiedzieć, że podłoga z wylewki betonowej schnie od 2 do 3 tygodni. Dlatego warto uwzględnić to w swoich "planach remontowych". 

Koszt wykonania takiej podłogi przez fachowców zaczyna się od 130 zł/m2. 

 

 

źródło: pinterest

 źródło: pinterest

 

Chociaż najczęściej spotyka się beton we wnętrzach nowoczesnych, równie dobrze w prezentują się w kuchniach rustykalnych. Beton nie musi być szary, przed zatarciem można posypać go specjalną posypką w kolorze patyny lub grafitu. Powstaje wtedy oryginalna i efektowna podłoga z tzw. betonu zacieranego. 

 

źródło: pinterest

źródło: pinterest

 

A może ktoś z Was ma taką betonową podłogę w swojej kuchni? 

 

 

Pozdrawiam,

Aleksandra Jankowska

G+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Aleksandra Jankowska

listopad 28,2013 21:30 0