listopada 22,2013

Zapraszam do stołu...

 

Stół to bardzo ważny meble w każdym mieszkaniu, jest symbolem gościnności, domowego ogniska i bliskości. Teraz, kiedy żyjemy w takim pośpiechu, stół może okazać się dobrym pretekstem do zwolnienia tępa...Dlatego może warto poszukać jakiegoś wyjątkowego stołu, który przypomni nam, że nie jesteśmy robotami.
O ile wielkość stołu uzależniona jest od ilości domowników i rozmiaru pomieszczenia, to jego wygląd może być naprawdę różny. Stół może, ale nie musi pasować do kuchni. Może być przecież nieco oderwany od jej stylu, może z nią kontrastować...
Chciałam Wam dzisiaj pokazać stoły, które urzekły mnie swoim kształtem i wyglądem. Niektóre z nich to prawdziwe dzieła sztuki, inne zadziwiają pomysłem. Ale każdy z nich idealnie spełnia swoją funkcję – łączy domowników przy wspólnym posiłku.

 

 

Do małej kuchni La Cool Vie Boheme

 

 

 

źródło: http://www.treehugger.com

 

Hiszpański projektant Daniel Gantes zaprojektował stół, którego główną funkcją jest umożliwienie zjedzenia posiłku dwóm osobom. Zgodnie z maksymom: „mniej znaczy więcej”, na stole jest dokładnie tyle miejsca ile potrzeba i ani kawałka więcej.

 

 

 

 

 

PS 2012  

 

źródło: Ikea

 

Dizajnerski stolik z rozkładanym bambusowym blatem od IKEA. Nieduży, ale jest wstanie ugościć aż 4 osoby. Jest idealny do małych kuchni, w których każdy centymetr jest na wagę złota. 

 

Okrągły stół OX


Źródło: http://www.miloni.pl

W tym dębowym stole jest coś zabawnego i świeżego. Te wesołe nóżki, podfrezowany blat - to wszystko sprawia, że stół wygląda nowocześnie i dizajnersko. Taki mebel, wprowadzi do wnętrza trochę humoru, zwłaszcza, że stolik ox występuje aż w sześciu kolorach.

 

 

Niewidzialny...

źródło: http://kartellstorela.com

 „Niewidzialny stół” zaprojektowany dla Kartell przez projektanta Tokujin Yoshioka. Bardzo prosta forma wykonana dzięki specjalnym metodom wtryskiwania, piękny wygląd oraz wytrzymała konstrukcja stołu sprawiają, że jest on niezwykle popularny.

 

 

 

SKÄRVA – betonowy stół  

źródło:http://www.forsbergform.com

 

Stół zaprojektowany przez Forsberg Form i Kvarnen Studio. Blat stołu wykonano z barwionego betonu, a nogi z litego jesionu. Zestawienie ze sobą tych dwóch materiałów daje bardzo ciekawe i nowoczesne połączenie.

 

 Flute table, czyli...


źródło: http://www.se-london.com

 

Jestem ciekawa czy odgadniecie jaki przedmiot posłużył za inspirację do zaprojektowania tych stołów?

Baza stołu jest lakierowana, a jego góra może być wykonana ze szkła lub forniru. 

Projektant Jaime Hayons zainspirował się fletem.

 

 

Spotkanie przy stole....

źródło:http://michaelharboun.com/

 

Co za połączenie! Dialog pomiędzy dwoma tak silnymi symbolami jakim jest stół i kominek tworzy niezwykły nastrój. Stół wykonano z corianu, nowoczesnego materiału, który posiada wiele niezwykłych właściwości, między innymi można z niego tworzyć najróżniejsze kształty oraz ma wysoką odporność na temperaturę.

Projektant Michaël Harboun.

 

 

 

 

Phantom – niewidzialny stoliczku nakryj się

 

 

 

 

Źródło: http://www.designrulz.com

 

Niemieccy architekci z Graft Architects zaprojektowali stół, który wygląda jakby ktoś zamroził rzucony na niego obrus.
Stół wykonano z włókna szklanego, o grubości 6 mm, pomimo tego jest naprawdę wytrzymały.

Jak Wam się podoba taki pomysł?

 

 

 

 

Chimenti taChimenti table - Stół z recyklingu

 

Źródło: http://www.alcarol.com/

 

Stół, który zrobił na mnie ogromne wrażenie.

Już samo połączenie drewna z żywicą i metalem... jest ciekawe, ale historia tego stołu i każdego z jego braci jest po prostu niesamowita. Włoska firma Alcarol stworzyła istne cudeńko, stół wykonany z materiałów z odzysku.

Drewno użyte do produkcji tego stołu zwane bricoli, pozyskano ze starych podniszczonych pali i słupków. „Skazy” w drewnie są dziełem mięczaków, które występują w Morzu Adriatyckim.
Dębowe pale po wydobyciu,pocięto na bryty i zalano przeźroczystą żywicą, która zabezpieczyła drewno.
I tak w dużym skrócie powstał ten wspaniały stół.Mam nadzieję, że podobało Wam się moje dzisiejsze zestawienie. Jeżeli macie jakieś ciekawe propozycje to wysyłajcie do nas!

 

Pozdrawiam,

Aleksandra Jankowska

G+

listopada 22,2013 12:53 0