października 28,2013

Nowoczesne wyspy kuchenne

 

Jak wygląda wyspa każdy wie, ale jak może wyglądać? Przygotowałam dla Was kilka ciekawych, nowoczesnych rozwiązań. Wyróżnia je nie tylko kształt i materiał (nie zawsze taki oczywisty), ale również funkcja. Kto wie, może za jakiś czas znajdzie się miejsce dla takiej wyspy również i w Waszej kuchni?

 

  1. Futurystyczna wyspa kuchenna

 
źródło: doyoulovewhereyoulive.com/archives/sci-fi-kitchen-in-moscow-exhibiting-a-striking-choice-of-colors-and-materials

Futurystczna wyspa zaprojektowana specjalnie dla pewnej Rosyjskiej rodziny z Moskwy przez architektów z Geometrix. 

 

2. Wyspa z papieru

źródło: furniture.trendzona.com/kitchen-design/the-innovative-cuisine-of-key-paper-stone-kitchen.html

Ciężko uwierzyć, że to papier, prawda? Niesamowita wyspa kuchenna zaprojektowana przez Alessio Bassan. Wyróżnia ją nie tylko bardzo ciekawy design, ale przede wszystkim materiał z jakiego została wykonana. Paperstone ( papierowy kamień) to 100% ekologiczny, wodoodporny materiał. Idealnie nadający się właśnie do kuchni. 

 

3. Arktyczna wyspa

źródło: www.interiorholic.com/rooms/kitchens/amazing-modern-kitchen-designs/

Arktyczna kuchnia zaprojektowana przez architektów z dmvA. Inspirowana lodową krainą, geometryczne kształty nawiązują do lodowych kryształów, a kolorystyka tylko podkreśla jej chłodny klimat. Jak widać zainspirować  można się wszystkim... 

 

4. Wyspa dla każdego ... dla KAŻDEGO!

źródło: www.marvelbuilding.com/smart-kitchen-design-perfect-ages-kitchen02.html

Inspiracją do stworzenia tej nowoczesnej wyspy byli... seniorzy, a właściwie to ich potrzeby i ograniczenia. Projektanci z Product Tank stworzyli kuchnię w wyspie. Wszystko co potrzeba mieści się w tym prostym i przemyślanym meblu. Czy taka wyspa spodoba się seniorom?

 

5. "Wyspa.rar"

źródło:http://dornob.com/fold-out-furniture-combined-kitchen-island-work-table/#ixzz2hmr1BbZD

Spakowana w elegancki biały box. Na pozór zwyczajna, jednak wystarczy, ze ją rozpakujemy. Prawda, że wygodne,a jak mało miejsca zajmuje?

 

6. Obła wyspa

źródło: www.furniturefashion.com/dune-kitchen-cabinets-pedini-cooking-style/

Asymetryczna obła i bardzo funckjonalna. Wyspa projektu Pedini. Nie ma krawędzi - nie ma siniaków.

 

7. Sferyczna wyspa

źródło: www.sheer.it/sitoSheer.html

Wyspa Sheer  zadziwia swoją prostotą. Jednoczesne połączenie tak idealnej bryły jaką jest kula z tyloma funkcjami, zadziwia i inspiruje. 

 

8. Wyspa w kształcie łodzi

źródło: www.nidahspa.com/surprising-kitchen-design-at-home/boat-shaped-kitchen-design/

Zaprojektowana przez ALNO wyspa w kształcie łodzi... Wszystko co potrzebne mieści się na burcie..to znaczy na wyspie. Obłe kształty, frezowane krawędzie, duże pojemne szuflady, zestawienie drewna z bielą. Można odpłynąć...

 

9. Marmurowa wyspa

źródło: www.patrickjouin.com

Pozostając w klimacie morskim... Ta wyspa, robi wrażenie! Projekt Patrick'a Jouin'a, wyspę wykonano z jednego kawałka polerowanego marmuru! Żeby tego było mało, podłączono do niej również hydraulikę. Funkcjonalna i przepiękna... mój faworyt

 

10. Wyspa w stylu włoskim

Źródło: www.landlord-living.de/shop/kochinsel-elg-042-p-1540.html

Na koniec, coś spokojnego. Pewnie zastanawiacie się co ona robi w tym zestawieniu? 
Jest to wyspa jak najbardziej nowoczesna, ale z sięgającym do tradycji designem. Nie tylko dobrze wygląda, ale jest również bardzo praktyczna i funkcjonalna. Ta stylizowana piękność będzie przepięknie wyglądać w retro kuchni.

 

Aleksandra Jankowska

G+

października 28,2013 16:09 0